.:::Küçük Sırlar:::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SON MEKTUP

SON MEKTUP   Empty SON MEKTUP

Mesaj tarafından EDA Paz Tem. 25, 2010 3:33 pm

SON MEKTUP

Siz beni hala anlamadınız! Ve çağlarca da anlamayacaksınız. Hep tutturmuş "Yıl 1919 Mayıs'ın 19'u" diyorsunuz; Ve eskimiş sözlerle beni övüyor övünüyorsunuz. Mustafa Kemal'i anlamak bu değil, Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil!

Bırakın O altın yaprağı artık, bırakın rahat etsin anılarda şehitler. Siz bana; "neler yaptınız?" ondan haber verin. Hakkından gelebildiniz mi yokluğun, sefaletin? ... Mustafa Kemal'i anlamak yerinde saymak değil!

Bana buluşlar getirin bir daha. Uygar oluşlara eşit yeni buluşlardan; Kuru sözler değil, iş istiyorum sizlerden anladınız mı! Uzaya Türk adını, ****** kapsülü ile yazdınız mı? Mustafa Kemal'i anlamak avunmak değil, Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil!

Hala o acıklı ağıtlar dudaklarınızda, hala 10 Kasım'larda bana ağlıyorsunuz. Uyanın artık diyorum, uyanın, uyanın! Uluslar, uzak dünyaların fethine çıkıyor. Mustafa Kemal'i anlamak göz boyamak değil, Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil!

Beni seviyorsanız ve anlıyorsanız, laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil. Bilimle ve kitaplarla ağarsın saçlarınız. Ancak böyle aydınlanır sonsuz karanlıklar. Mustafa Kemal'i anlamak ağlamak değil, Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil!

Demokrasi ve özgürlüğü getirmiştim size; görüyorum ki ilerlememişsiniz, hala aynı yerdesiniz. Halka eğilmek yerine, birbirinize düşmüşsünüz Meclislerde! Hani köylerde ışık, hani bolluk, hani kaygısızca gülümseyen insanlar?... Mustafa Kemal'i anlamak işitmek değil, Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil!

Arayı kapatmanızı bekliyorum uygar uluslarla. Bilime ve sanata varılamaz rezil dalkavuklarla. Bu canım vatan, bu topraklar, çalışmak ister, akılcı üretim ister...

Paydos, hak edilmemiş övünmelere ve avuntulara; YETER!...

Mustafa Kemal'i anlamak anlatmak değil,
Mustafa Kemal ülküsü sadece söz değil

“Hiçbir iyi devrim, gerçeği görenler dışında, çoğunluğun oyuna baş vurarak yapılamaz. Uysal ve Asyalılara özgü inanışlara bağlı, sinsi ve sindirici batıl inanışlar, köstekleyici yanlış alışkanlıklarla tekelci (inhisar) güçlerin etkisine sürüklenebilecek yığınlarda iyi devrimler için halkoyu yapılamaz.”

Mustafa Kemal ******,

11 Nisan 1934, İzmir
EDA
EDA
Admin
Admin

http://kucuksirlar.benimforum.org